Perlička z Maastrichtu
Nakupování při
valčíku
Maastrichtská pobočka jedné politické strany navrhla, aby se v nákupním centru Mosae Forum hrála vážná hudba. Cílem bylo odradit hlučnou mládež a bezdomovce.
V Birminghamu v Anglii a také v okolí nádraží v Heerlenu v 90. letech se tento přístup ukázal jako úspěšný.
Jak udělat podobný
koncept v Maastrichtu?
Když se předsedy frakce zeptali, jakému
skladateli by dal přednost, během chvilky zaznělo
jméno Andrého Rieu. Podle předsedy to byl
skvělý nápad. Zvlášť když strana v minulosti město
často vyzývala, aby začalo uvažovat, co
dělat, až Rieu přestane hrát.
Takže bychom odteď měli v
Mosae Forum pouštět Rieuovo CD?
„Zní to jako oboustranně výhodná situace,“ odpovídá předseda a se smíchem.
Uvidíme :)
(Limburger, květen 2026, článek upraven)

Žádné komentáře:
Okomentovat